Mallorca

Průvodce ostrovem

Mallorca - perla středomoří

Vítejte na Mallorce

Mallorca

Objevte s námi Mallorcu, španělský ostrov ve Středozemním moři, který je největší ze všech čtyř ostrovů Baleárského souostroví. Mallorca má typické středomořské  klima, kde slunce svítí víc než 300 dní v roce a i v zimním období zde panují přívětivé teploty. Možná i díky tomu se stala Mallorca vůbec nejoblíbenější prázdninovou destinací ve Středomoří, kterou každý rok navštíví více než 10 milionů turistů. Lidé z celého světa tady vyhledávají zejména překrásné pláže, kterých na mallorském pobřeží o délce 623 km najdete více než 70. Mallorca však není jen slunce, moře a plážové radovánky. Je to především ostrov s překrásnou přírodou, dlouhou a zajímavou historií i rozmanitými tradicemi, které se tady dokázaly udržet až do dnešních dnů. Na Mallorce si přijdou na své obdivovatelé architektury, prehistorických památek a všichni ti, kteří rádi navštěvují zajímavá muzea, galerie a výstavy.

Ty nejznámějších architektonické skvosty ukrývá hlavní město Palma de Mallorca a bezesporu k nim patří gotická katedrála La Seu, palác Almudaina, arabské lázně Banys Arabs a hrad Castell de Belver. Toulky historickou částí Palmy kolem nádherných měšťanských paláců patří k těm, na které se jen tak nezapomíná. Za vidění však stojí i ostatní památky na ostrově, obranné věže na pobřeží, kostely a kaple v malých vesničkách, původní mallorské statky a vily, obklopené kouzelnými zahradami i několik klášterů, z nichž nejvýznamnější je Lluc, nejstarší poutní místo na Mallorce. 

Během posledních desetiletí se Mallorca stala vyhledávaným cílem pro sportovce všeho druhu. Pokud se sem vydáte mimo letní sezónu, tak podle počtu cyklistů na zdejších silnicích snadno odhalíte, že tím nejoblíbenějším sportem, za kterým sem lidé míří, je silniční cyklistika a cykloturistika. Příjemné teploty, krásné přírodní scénérie, kvalitní cesty,více než 176 km značených tras, hotely a restaurace vstřícné k cyklistům a množství dalších služeb, to je ten hlavní důvod, proč se Mallorca čím dál více stává "cyklistickým rájem". Další oblíbenou sportovní činností je turistika, značených tutistických stezek tady existuje přes 400 km, jedny z nejhezčích tras vedou skrz nedotčené pohoří Serra de Tramuntana. A v neposlední řadě se na Mallorcu létá také za golfem, golfisté zde mají na výběr z 21 hřišť různé obtížnosti.

Mallorca je ideální místo ke strávení rodinné dovolené. Nudit se tady rozhodně nebudete ani s dětmi, ostrov je pro ně zkrátka jako stvořený. Většina pláží je bezpečných i pro ty nejmenší, množství restaurací a hotelů je přizpůsobeno pro pobyt s dětmi. Stále přibývá nových dětských hřišť a atrakcí. Na ostrově je několik zajímavých tématických a vodních parků a jeskyní, kterým určitě neodolají děti ani dospělí. 

Ostrov Mallorca patří k nejnavštěvovanějším destinacím ve Středomoří a každoročně jej navštíví okolo 12 milionu turistů. Staňte se i Vy jedním z nich a prožijte krásnou a neopakovatelnou dovolenou na ostrově, který je právem označován jako "Perla Středomoří".

Jste zde: Home Úvod Mallorca