Mallorca

Průvodce ostrovem

Mallorca - perla středomoří

Vítejte na Mallorce

Terakotová armáda v Palma de Mallorca

Unikátní výstava "Terakotová armáda", která je považována za osmý div světa, doputovala na Mallorku. Terakotová armáda ze západní Číny, známá také pod názvem "Mauzoleum císaře Čchin", byla objevena náhodou v roce 1974. Vzhledem k obrovskému historickému významu byla zařazena na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.  Hrobka čínského císaře Čchina, rozprostírající se na 46km2, obsahuje kolem 8000 soch válečníků, 600 koní z terakoty a 125 vozů ze dřeva. V Palmě je "Terakotová armáda" prvního čínského císaře k vidění od 3. května do 12. října, každý den od 11:00 do 21:00 hodin. Tato ojedinělá výstava probíhá na Polígono de Levante, v ulici Puerto Rico 15 v Palmě, v blízkosti nového konferenčního centra Palacio de Congresos. Expozice čítá 150 věrných replik bojovníků v životní velikosti a přibližně 1000 vojáků v modelovém měřítku 1:10.  Dobovou náladu dotváří ilustrační obrázky, videoprojekce a osvětlení. Vstupné je 14 €, děti od 6 do 15 let  zaplatí 7 €, rodinné vstupné (2 dospělí, 2 děti) je k dostání za 35 €. 

Více info na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Koncert kapely Guns N’ Roses na Mallorce

Legendární rocková kapela Guns N’ Roses vystoupí v rámci svého evropského koncertního turné i na ostrově Mallorca. Koncert se uskuteční v Palma de Mallorca 22. července 2012 od 20:00 hodin, na stadioně Son Moix, ve sportovním areálu Son Fusteret. Spolu s  Guns N’ Roses vystoupí také kapela Darkness.

Vstupenky v ceně od 45 € zakoupíte na těchto webových stránkách.

Nové muzeum v Palmě vystavuje dílo Salvadora Dalího

Od letošního léta je v hlavním městě Mallorky, v Palmě, k vidění dlouhodobá výstava, která prezentuje dílo proslulého katalánského malíře Salvadora Dalího. K vidění je několik desítek grafických listů jednoho z nejvýznamnějších surrealistických malířů. Působivá expozice je umístěna v novém muzeu nesoucí název Museu Can Morey de Santmartí, které se nachází v krásném měšťanském paláci, v blízkosti palmské katedrály. Muzeum je otevřeno denně od 9:30 hodin do 20:30 hodin, základní vstupné je 9 €.

Museu Can Morey de Santmartí, Carrer de la Portella 9, 070 01 Palma, Mallorca

tel.: (+34)  971 729 835

www.museo-santmarti.es

Melounový festival ve Vilafranca de Bonany

Přijďte se pobavit na melounovou fiestu a ochutnat proslulé sladké melouny, které se pěstují v městečku Vilafranca de Bonany a okolí. Na trhu nakoupíte nejen různé druhy melounů, ale i další lokální produkty. V rámci fiesty se také uskuteční několik soutěží, mezi  nejoblíbenější patří ta v pojídání melounů. Cenu získá také farmář, který vypěstoval největší meloun. Melounový trh a fiesta - Fira i festa del meló, se tento rok bude konat první zářijovou neděli, tj. 2. září 2012 v centru městečka Vilafranca de Bonany. 

Výstava WALKING ON FACES v Palma de Mallorca

Zajímavá výstava "Walking on faces" je k vidění v jedné z nejvýznamnějších gotických památek v Palma de Mallorca, v impozantní budově bývalé burzy, v Sa Llotja. Autorem celého projektu je mallorský rodák a známý umělec Bernardí Roig, který prostřednictvím médií a facebooku vyzval více než 1700 lidí k účasti na akci zvané "Faces Project". Během dubna se v budově Sa Llotja konal konkurz a poté samotné fotografování účastníků projektu. Tvář každého člověka byla vyfotografována hned třikrát, pokaždé s jiným výrazem a vždy se zavřenýma očima. Fotografie byly přeneseny na dřevěné dlaždice, které v současné době (od července až do konce listopadu 2012) pokrývají podlahu interiéru budovy Sa Llotja. Navštivte i Vy tuto ojedinělou a zajímavou výstavu "Walking on faces" a doslova se "projděte po tvářích".  

WALKING ON FACES, La Llotja, Plaça de la Llotja 5, Palma de Mallorca

Během září je výstava přístupna od 18:00 - 24:00 hodin. V říjnu a listopadu od 10:00 – 14:00 hodin a poté od 17:00 – 20:00 hodin. Otevřeno je denně mimo pondělí. Vstup je zdarma.

Ochutnejte olivy a med z ostrova Mallorca

Medový veletrh Fira de la Mel

V neděli 18. listopadu 2012 se uskuteční již 13. ročník "medového veletrhu" Fira de la Mel v městečku Llubí. Llubí je typická zemědělská obec, známá především díky pěstování kapary trnité, ale proslavila se i chovem včel a zpracováním medu. Včelařská tradice sahá až do 14. století, v minulosti  se zdejší med vyvážel dokonce do francouzské Provence. Med nejen z Llubí a okolí, ale i z jiných oblastí Baleárských ostrovů, ochutnáte a případně zakoupíte na náměstí Plaça de la carretera v Llubí od 11 hod. dopoledne. 

Podrobné info najdete na oficiálních stránkách obce Llubí:

http://www.ajllubi.net/imgdb/archivo_doc244548.pdf

 

Olivový veletrh Fira de s'oliva

O víkendu 17. a 18. listopadu 2012 se uskuteční i jeden z nejznámějších veletrhů na ostrově - Fira de s'oliva. Dějištěm této populární akce je městečko Caimari v severozápadní části ostrova Mallorca. Dozvíte se tady vše o pěstování, sklizni a zpracování oliv. Olivové trhy doprovází pestrý program, akce se koná od 10. hodiny dopolední na hlavním náměstí a přilehlých uličkách Caimari.

Úplný program je k dispozici zde:

http://www.ajselva.net/imgdb/archivo_doc244447.pdf

Přijďte si zabruslit do ledového parku

Za vskutku nevšedním zážitkem se vydejte do Parc de Ses Estacions (vedle náměstí Plaça d'Espanya a nádraží  Estación Intermodal) v Palma de Mallorca. V parku je umístěn stan s ledovou plochou o rozloze 450 m2, kde si může zabruslit celá rodina. Oblíbená atrakce je v provozu od 23. 11. 2012 až do 20. 1. 2013, otevřeno je denně od 10:00 hod. do 22:00 hodin (v pátek a v sobotu se bruslí až do půlnoci). Za vstupné zaplatíte 5€ na osobu (v ceně je 25 minut bruslení a zapůjčení bruslí). A určitě si nezapomeňte rukavice, jsou povinné. Pro více informací volejte telefonní číslo (+34) 971 720 059.

http://es.wikipedia.org/wiki/Parque_de_las_Estaciones

 

 

Jste zde: Home Aktuality