Mallorca

Průvodce ostrovem

Mallorca - perla středomoří

Filmová novinka "Dlouhá cesta dolů" se točila na Mallorce

Komediální drama "A Long Way Down" (Dlouhá cesta dolů), která bude mít v českých kinech premiéru v dubnu 2014, se natáčela i na ostrově Mallorca. Konkrétně na letišti v blízkosti Palma de Mallorca a v letovisku i na pláži Camp de Mar. Film režíroval Pascal Chaumeil, scénář napsal Jack Thorne podle předlohy stejnojmenného románu britského spisovatele Nicka Hornbyho.

V oficiálním textu filmového distributora se píše: "Čtyři neznámí lidé se o silvestrovské noci potkají na střeše věžáku, oblíbeném místě sebevrahů, všichni se stejným plánem. Místo toho aby skočili ale uzavřou dohodu, že zůstanou spolu a naživu minimálně do svatého Valentýna. A toho dne, kdy měl jejích život skončit, začně pro všechny nečekané dobrodružství, které všem znovu vrátí chuť žít."

V hlavních rolích se objeví Aaron Paul, Pierce Brosnan, Toni Collette, Rosamund Pike, Imogen Poots, Joe Cole, Tuppence Middleton a Sam Neill.

Filmový trailer je ke shlédnutí zde:

Tříkrálová jízda v Palma de Mallorca 2014

Oslavy vánočních svátků na Mallorce vyvrcholí 5. ledna, v předvečer svátku Tří králů. Mudrcové z východu připlují na lodích do mnoha přístavů na ostrově, z přístavů se pak Tříkrálový průvod (Cavalcada Reis Mags ) vydává do městských ulic, kde jej očekávají nedočkavé děti, těšící se na drobné dárečky a sladkosti. Nejatraktivnější průvod s bohatým doprovodným programem bývá tradičně v hlavním městě ostrova, v Palma de Mallorca. Kašpar, Baltazar a Melichar letos připlují do přístavu v Palmě (Moll Vell) v 17:30 hodin a poté budou pokračovat v putování městem, které skončí na náměstí Plaça de la Reina (Moll Vell - av. d'Antoni Maura - passeig del Born - pl. del Rei Joan Carles I - c. de la Unió - la Rambla -  c. del Baró de Pinopar - av. de Portugal - passeig de Mallorca - av. de Jaume III - pl. del Rei Joan Carles I - passeig del Born - pl. de la Reina). Tři králové v Palmě rozdají dětem více než 6.000 kilogramů pamlsků, které budou letos bez cukru a lepku a jsou tak vhodné i pro diabetiky a celiaky.

Jak vypadá Tříkrálový průvod v Palmě můžete vidět zde:

Cirque du Soleil v Palma de Mallorca

Populární moderní cirkus, Cirque du Soleil, který se svými jedinečnými představeními kočuje po celém světě, zakotví od 22. srpna do 30. srpna 2013 v hlavním městě španělského ostrova Mallorca, v Palma de Mallorca. Představení se uskuteční v Palma Aréně (Palma Arena - Passeig Uruguay, Palma de Mallorca) a těšit se můžete na úspěšnou show Alegría (ve španělštině radost, oslava), která sklízí obrovské úspěchy u diváků i kritiků již od roku 1993. Jistě i Vás uchvátí její zajímavý příběh, živá hudba a zpěv, úchvatné taneční kreace a mistrovské akrobatické kousky.

Vstupenky v cenách od 33,5 € do 80 € zakoupíte v obchodních domech El Corte Inglés nebo online zde:

www.ticketmaster.es

Olivový festival v Caimari

V Caimari, jedné z nejautentičtějších vesniček Mallorky nacházející se v podhůří pohoří Serra de Tramuntana, se o víkendu 16. a 17. listopadu 2013 uskuteční již 16. ročník olivového festivalu Fira de s'Oliva. Návštěvníci budou mít možnost ochutnat a zakoupit olivy v nejrůznějších podobách.  Nejtypičtějším produktem  je olivový olej, který se získává z oliv pěstovaných v této oblasti Mallorky a jehož výroba zde má dlouhou tradici. K zakoupení budou i nakládané olivy, olivové pasty, přírodní kosmetika, výrobky z olivového dřeva a vše co s olivami souvisí. Festival oliv doplňují pestré doprovodné akce, hlavní program začíná v sobotu od 10:00 hodin a v neděli od 12:00 hodin na náměstí plaça Major v Caimari.

Podrobný program je k dispozici zde:
www.ajselva.net/caimari

Letní koncerty populárních španělských zpěváků v Palmě

O letošních prázdninách se můžeme těšit ještě na dva koncerty populárních zpěváků španělské poprockové scény. Oba koncerty se uskuteční v hlavním městě ostrova, v Palma de Mallorca.

27. července 2013 do areálu Recinto Municipal de Son Fusteret v Palmě zavítá Melendi. Zpěvák na koncertě představí své nové album s názvem "Lágrimas desordenadas". Koncert začíná ve 22:00 hodin a za vstupenku zaplatíte 29,80 €.


24. srpna 2013 vystoupí na náměstí Plaza de Toros v Palmě
Pablo Alborán, zpěvák, jehož kariéra odstartovala před pár lety raketovým tempem a je čím dál více populárnější. Koncert začíná ve 21:00 hodin a vstupenka stojí 27 €.

Vstupenky můžete zakoupit například zde:

http://www.ticketmaster.es

TUI Maraton v Palmě

Od pátku 18. října do neděle 20. října 2013 se v Palmě bude konat jubilejní 10. ročník TUI Maratonu Palma de Mallorca. V pátek je na programu chůze (start v 16:30 hodin) a nordic walking (start v 16:35 hodin). Sobota je určena hlavně dětem, které se mohou zúčastnit dětského běhu UNICEF Kids Run (start v 17:00 hod. na Avinguida de Antonio Maura). Hlavní závod odstartuje v neděli, poběží se maraton (start v 09:00 hodin), půlmaraton (start v 09:20 hodin) a závod na 10 km (start v 09:10 hodin). Očekává se účast více než 10.000 závodníku z 53 zemí světa.

Podrobné informace najdete zde:

http://www.tui-marathon.com/

 

Gastronomický veletrh chobotnic v Porto Colom 2013

V přímořském letovisku Porto Colom se letos již podruhé uskuteční gastronomický projekt "Fira Gastronómica D'es Pop" - chobotnicový veletrh. Do letošního ročníku se zapojilo 28 restaurací, kde můžete po tři dny, od 28. června až do 30. června, ochutnat ty nejlepší pokrmy připravené z chobotnic, a to za mnohem výhodnější cenu, než je obvyklé. Seznam všech restauračních zařízení, které se účastní veletrhu a mapu letoviska Porto Colom s jejich umístěním najdete zde.