Mallorca

Průvodce ostrovem

Mallorca - perla středomoří

Camp de Mar

Camp de MarPísečná pláž Camp de Mar se nachází v menším letovisku stejného názvu, na jihozápadním pobřeží ostrova Mallorca. Navštěvují ji zejména hosté ubytovaní v hotelech tohoto klidnějšího rezortu. Pláž s jemným bílým pískem je dobře chráněna a je bezpečná i pro děti. Čistota pláže a moře byla dokonce oceněna "modrou vlajkou". Velmi atraktivní je restaurace na malém ostrůvku L’Illeta, který leží v moři v blízkosti pláže a vede k němu dřevěná lávka. V letovisku Camp de Mar je i několik dalších restaurací, které jsou proslulé přípravou čerstvých ryb a plodů moře. A po dobrém jídle se můžete projít po hezké pobřežní promenádě. 

Číst dál...

Platja de Formentor

Platja de FormentorPlatja de Formentor, známá i pod názvem Cala Pi de la Posada, se nachází na severním pobřeží ostrova Mallorca a je to nejhojněji navštěvovaná pláž nejen na poloostrově Formentor, ale snad i na celé Mallorce. Romantická pláž v překrásné panenské přírodě byla oceněna modrou vlajkou za čistotu pláže a vody. Pláž je velmi dobře dostupná pěšky, autem i po moři. Směřují sem výletní autobusy a lodě z celého ostrova. Jedna z nejkrásnějších písečných pláží má jedinou nevýhodu - v sezónu bývá často přeplněná.

Číst dál...

Cala Murada (Calas de Mallorca)

Cala MuradaCala Murada leží na jihovýchodním pobřeží ostrova Mallorca, na okraji rušného turistického letoviska Calas de Mallorca. Samotná pláž se nachází v centru menšího a poklidného rezortu Cala Murada, který tvoří především domy určené k rezidenčnímu bydlení. Krásnou písečnou pláž proto nejvíce navštěvují právě místní obyvatelé. Pravou část pláže chrání vyšší skalnatý výběžek s několika domy na jeho vrcholu. Vede na něj chodníček, z něhož je hezký výhled na moře, pláž i letovisko, zejména pak na zdejší raritu - domky s barevnými okenicemi a zajímavý skalní dům. Cala Murada má ještě jednu zvláštnost, na zdejší pláž ústí bystřina Torrent des Fangar, která za pláží vytváří sladkovodní jezírko.

Číst dál...

Ses Covetes

Ses CovetesPláž Ses Covetes na jižním pobřeží Mallorky patří k těm nejhezčím na ostrově. Řadí se do oblasti Es Trenc, kde pláže neleží v zátokách, ale jsou otevřené k moři, a proto se tady občas tvoří i větší vlny. Jemný, bílý písek, vytvářející v zadní části pláže duny, které jsou porostlé typickou středomořskou vegetací, průzračná voda, ničím nerušený výhled na otevřené moře a okolí nedotčené hotelovou zástavbou, láká návštěvníky k příjemně strávenému dni na pláži.

Číst dál...

Cala Llombards (Santanyí)

Cala LlombardsPřekrásná písečná pláž Cala Llombards na jihovýchodním pobřeží ostrova Mallorca je mezi turisty málo známá a vesměs ji navštěvují jen obyvatelé rezidenčních vilek z blízké obce Es Llombards. Zcela přírodní pláž s jemným, bílým pískem lemují skalnaté útesy plné borovic a atmosféru někdejšího rybářského přístavu dotvářejí tzv. escars, původní doky pro rybářské čluny. V pravé části útesů vede pěšina, z níž je moc pěkný výhled na moře a pláž.

Číst dál...

Cala Estellencs

Cala EstellencsPřekrásná zátoka Cala Estellenc na severozápadním pobřeží Mallorky leží necelé dva kilometry od krásné horské vesničky Estellenc. Dokonalý půlkruhový záliv s průzračně čistou vodou se nachází na úpatí strmého útesu, ze kterého stékají ve formě malého vodopádu sladké proudy vody bystřiny Torrent de Son Fortuny. Cala Estellenc ukrývá malou oblázkovou pláž a je i útočištěm pro místní rybáře, kteří zde mají suché doky pro lodě, tzv. escars.

Číst dál...

Cala Esmeralda (Cala d'Or)

Cala EsmeraldaMalá přírodní zátoka Cala Esmeralda se stejnojmennou písečnou pláží se nachází na okraji letoviska Cala d'Or, na jihovýchodním pobřeží ostrova Mallorca. Záliv se smaragdově zbarvenou mořskou hladinou lemují z obou stran nevysoké skalnaté ostrohy hojně porostlé borovicemi. Pláž je velmi oblíbená u rodin s dětmi a navštěvují ji vesměs hosté ubytovaní v okolních hotelech.

Číst dál...

Jste zde: Home Nejkrásnější pláže