Mallorca

Průvodce ostrovem

Mallorca - perla středomoří

Cala Estellencs

Cala EstellencsPřekrásná zátoka Cala Estellenc na severozápadním pobřeží Mallorky leží necelé dva kilometry od krásné horské vesničky Estellenc. Dokonalý půlkruhový záliv s průzračně čistou vodou se nachází na úpatí strmého útesu, ze kterého stékají ve formě malého vodopádu sladké proudy vody bystřiny Torrent de Son Fortuny. Cala Estellenc ukrývá malou oblázkovou pláž a je i útočištěm pro místní rybáře, kteří zde mají suché doky pro lodě, tzv. escars.
Velikost: 80 metrů dlouhá a 15 metrů široká pláž

Poloha: severozápadní pobřeží ostrova Mallorca

Typ pláže: přírodní, oblázková

Životní prostředí: přírodní

Obsazenost: nízká, pláž je oblíbená mezi místními obyvateli

Mořské dno: štěrk, kameny, prudší sklon mořského dna

Vybavení: toalety, jako sprcha slouží vodopád se sladkou vodou, který se řítí dolů z vysoké skály

Kam na jídlo a pití: plážový bar na okraji zátoky

Aktivity: relaxace, plavání, šnorchlování

Pro koho je vhodná: pro všechny, kdo uvítají poloprázdnou pláž v krásném přírodním prostředí

Nejbližší město: Estellencs 1,7 km,  Banyalbufar 9 km, Andratx 21 km

Vzdálenost od Palma de Mallorca: 38 km

Jak se dostat na pláž: autem, pěšky, na kole (velmi strmá, úzká a klikatá silnička), autobusem z Palmy - autobusová zastávka je v obci Estellencs (asi 1,7 km)

Parkování: malé parkoviště nad pláží zdarma

Naše tipy a zajímavosti:  

• Během letní sezóny bývá parkoviště beznadějně plné a je tu jen velmi málo místa k otáčení  a vyhýbání aut, ideální je přijet na motorce nebo čtyřkolce. Jinak se doporučuje zaparkovat ve vesnici Estellencs a odtud jít k pláži pěšky, je to necelé dva kilometry, ale mějte na paměti, že cesta směřuje prudce dolů a při zpáteční cestě (pokud jsou vysoké letní teploty), se pořádně zapotíte.

• Raději si s sebou vezměte něco k pití a jídlu, může se stát, že malý plážový bar nebude zrovna otevřený a jiná možnost občerstvení tady není.

• Pokud budete z městečka Estellencs pokračovat po pobřežní cestě směrem na Banyalbufar, narazíte na Torre del Verger neboli Mirador de Ses Ànimes, obrannou věž z roku 1579, která je přístupná pro veřejnost a jsou z ní pěkné výhledy na zdejší překrásné pobřeží.

 

Jste zde: Home Nejkrásnější pláže Cala Estellencs