Mallorca

Průvodce ostrovem

Mallorca - perla středomoří

Camp de Mar

Camp de MarPísečná pláž Camp de Mar se nachází v menším letovisku stejného názvu, na jihozápadním pobřeží ostrova Mallorca. Navštěvují ji zejména hosté ubytovaní v hotelech tohoto klidnějšího rezortu. Pláž s jemným bílým pískem je dobře chráněna a je bezpečná i pro děti. Čistota pláže a moře byla dokonce oceněna "modrou vlajkou". Velmi atraktivní je restaurace na malém ostrůvku L’Illeta, který leží v moři v blízkosti pláže a vede k němu dřevěná lávka. V letovisku Camp de Mar je i několik dalších restaurací, které jsou proslulé přípravou čerstvých ryb a plodů moře. A po dobrém jídle se můžete projít po hezké pobřežní promenádě. 
Velikost: 180 metrů dlouhá a 60 metrů široká pláž

Poloha: jihozápadní pobřeží ostrova Mallorca

Typ pláže: přírodní, bílý písek jemného zrna

Životní prostředí: rezidenční

Obsazenost: vysoká

Mořské dno: písek, mořské dno se svažuje pozvolna

Vybavení: slunečníky, lehátka, sprchy, toalety za poplatek, půjčovna šlapacích lodí, pláž je hlídaná plavčíkem, bezbariérový přístup pro tělesně postižené osoby, promenáda

Kam na jídlo a pití: plážová restaurace na ostrůvku L’Illeta, který spojuje dřevěný můstek s pláží, plážový bar a další restaurace v letovisku, malý obchod s potravinami v blízkosti pláže

Aktivity: relaxace, plavání, šnorchlování

Pro koho je vhodná: pro rodiny s dětmi

Nejbližší město: Port d'Andratx 4 km

Vzdálenost od Palma de Mallorca: 34 km

Jak se dostat na pláž: autem, autobusem (Palma - Port d'Andratx - Línea 102), pěšky, na kole

Parkování: dostatek parkovacích míst na parkovištích před letoviskem

Naše tipy a zajímavosti:  

• V letovisku Camp de Mar jsou pláže dvě, hlavní pláž bývá označována jako Platja Gran. K malé skalnaté pláži Platja de ses Dones přijdete po pobřežní promenádě Passeig de ses Dones. 

• Camp de Mar je oblíbená lokalita pro golfisty, zdejší osmnáctijamkové golfové hřiště patří k těm náročnějším.

• Krásný výhled do okolí je od obranné věže Torre des cap Andritxol (Torre des Camp de Mar) z roku 1580, která stojí na pobřežních útesech mezi Camp de Mar a Cala Fornells.

• Každý rok 23. června se v Camp de Mar koná noční trh - Mercado de San Juan.