Mallorca

Průvodce ostrovem

Mallorca - perla středomoří

Podnebí a počasí

Ostrov Mallorca má příjemné středomořské klima. Léta jsou na Mallorce velmi teplá a dešťové srážky jen zcela vyjímečné, průměrné teploty vzduchu se v letním období pohybují kolem 30 °C. Teplota vody v moři dosahuje až k 26 °C. Mallorské zimy jsou mírné a vlhké, s občasným deštěm, v zimním období prší průměrně 10 dní za měsíc. S dešťovými srážkami počítejte i na jaře a na podzim, mezi nejdeštivější měsíce patří říjen a listopad, kdy na ostrově prší průměrně 9 dní v měsíci. Se sněhem se setkáte jen v nejchladnějším období v roce, většinou však jen v horských oblastech Mallorky, k nimž patří pohoří Serra de Tramuntana na severozápadě a pohoří Serra de Llevant na jihovýchodě ostrova Mallorca.

Kdy je nejvhodnější doba pro pobyt na ostrově Mallorca?

Dávno je tomu, kdy turisté navštěvovali Mallorcu jen v letním období. V současné době je Mallorca známá jako destinace, kam se jezdí celoročně. Na ostrově se neustálé vyvíjí a zlepšuje turistická infrastruktura, vznikají nové trasy pro pěší turistiku a nové cyklostezky. Na jaře, ale i na podzim patří Mallorca zejména cyklistům a pěším turistům, zimní období je zase vhodné pro návštěvy mnoha zajímavých muzeí, galerií a restaurací. Nejoblíbenějším obdobím pro pobyt na ostrově je samozřejmě léto, kdy na Mallorcu míří tisíce obdivovatelů zdejších překrásných pláží a křišťálově čistého moře. Letní sezóna začíná v červnu a končí v září, nejrušnější měsíce jsou tradičně červenec a srpen. 

Nakupování na Mallorce

Palma de MallorcaTi z Vás, kdo milujete nakupování, se na Mallorce budete cítit jako v ráji...

Nejatraktivnějším místem pro jakékoliv nákupy je hlavní město ostrova, Palma de Mallorca. V ulicích města narazíte na stovky obchodů a krámků, kterým zaručeně neodoláte. Nakoupíte tady vše, na co si vzpomenete, od drobných suvenýrů až po značkové módní kousky z luxusních butiků. 

Jako "nákupní uličky" prosluly zejména ty v centru staré Palmy, k nejoblíbenějším patří ulice Avinguda Jaume III, kde najdete například hodně vyhledávaný obchod s obuví značky Camper (kvalitní obuv, která se vyrábí přímo na Mallorce, ve městě Inca). Mezi hojně navštěvované patří i obchody se španělským módním oblečením značky Zara, kterých na Mallorce najdete hned několik, jeden z nich stojí na městské promenádě Passeig des Born.

Číst dál...

Důležité kontakty

Důležité telefonní kontakty a adresy

Zde najdete přehled užitečných telefonních čísel a adres, které Vám mohou pomoci v nouzi:

Telefonní číslo pro tísňové volání na Mallorce - 112.  Platí pro policii, hasiče a záchrannou službu první pomoci. Operátor s Vámi bude hovořit španělsky, anglicky nebo německy. Volání na toto číslo je zdarma. 

Číst dál...

Jste zde: Home Rady & tipy na cestu