Mallorca

Průvodce ostrovem

Mallorca - perla středomoří

Nakupování na Mallorce

Palma de MallorcaTi z Vás, kdo milujete nakupování, se na Mallorce budete cítit jako v ráji...

Nejatraktivnějším místem pro jakékoliv nákupy je hlavní město ostrova, Palma de Mallorca. V ulicích města narazíte na stovky obchodů a krámků, kterým zaručeně neodoláte. Nakoupíte tady vše, na co si vzpomenete, od drobných suvenýrů až po značkové módní kousky z luxusních butiků. 

Jako "nákupní uličky" prosluly zejména ty v centru staré Palmy, k nejoblíbenějším patří ulice Avinguda Jaume III, kde najdete například hodně vyhledávaný obchod s obuví značky Camper (kvalitní obuv, která se vyrábí přímo na Mallorce, ve městě Inca). Mezi hojně navštěvované patří i obchody se španělským módním oblečením značky Zara, kterých na Mallorce najdete hned několik, jeden z nich stojí na městské promenádě Passeig des Born.

Pokud máte raději nákupy pod jednou střechou, vypravte se třeba do jednoho ze dvou obchodních domů El Corte Inglés (ten větší stojí na Avinguda  Alexandre Rossello, menší na Avinguda Jaume III) nebo do největšího nákupního centra v Palmě - Centro Comercial Porto Pi na Avinguda Gabriel Roca (jihozápadně od centra Palmy), kde si nakupování můžete zpestřit občerstvením v jedné z mnoha restaurací nebo návštěvou multikina. 

Další velká nákupní centra se nacházejí jen pár kilometrů od Palmy, u dálnice Palma - Inca stojí nejen velké nákupní centrum Alcampo (dálnice Palma - Inca, salida 4 =  sjezd, exit 4), ale i oblíbené outletové centrum Festival Park, kde za příznivé ceny pořídíte třeba oděvy španělské značky Desigual (dálnice Palma - Inca, salida 8 = sjezd,exit 8).  

Za zmínku jistě stojí i nákupy potravin. Ty se v Palmě dají nakoupit v klasických obchodech a supermarketech, ale především na trzích a ve speciálních tržnicích. Zavítejte například do Mercat de l'Olivar, které Vás překvapí svou rozlohou a širokou nabídkou čerstvých potravin - masa, uzenin, ryb a sezónního ovoce i zeleniny (Plaça de l´Olivar 4, v blízkosti náměstí Plaça d'Espanya, otevřeno od pondělí do soboty). 

V Palmě se nepořádají jen trhy s potravinami, ale i trhy řemeslné. Tradiční, především ručně vyrobené zboží, se prodává na řemeslném jarmarku Mercat Artesanal, který se koná na náměstí Plaça Major (v letním období, od pondělí do soboty, od 10:00 hodin do 14.00 hodin). 

A zapomenout nesmíme ani na květinový trh. Čerstvě řezané květiny zakoupíte na místním bulváru Rambla - Passeig de la Rambla.

Jste zde: Home Rady & tipy na cestu Nakupování na Mallorce